Facebook

Video, fotky, zážitky.
Chceš být stále ve spojení s přáteli? Tak právě pro tebe je tady ta skvělá sociální síť.
Neváhej a připoj se taky!

FACEBOOK.COM

Historie Facebooku


  

Facebook byl založen dne 4. února 2004 Markem Zuckerbergem, a to ještě v době, kdy byl studentem Harvardské univerzity. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty této univerzity. Během několika týdnů byl ale Facebook zpřístupněn některým dalším uživatelům. Do konce roku 2004 se pak rychlým tempem připojovaly i další americké univerzity. Nakonec byl přístup do systému umožněn všem uživatelům s e-mailovou adresou z některé univerzity (.edu, .ac.uk, apod.). Od 27. února 2006 se mohly do systému přihlásit i některé velké firmy, a od 11. srpna 2006 se může připojit každý kdo je starší než 13 let.

Facebook na začátku prosince 2007 dosáhl 57 miliónů aktivních členů a tak se stal sítí s největším počtem uživatelů mezi studentskými weby. Od září 2006 do září 2007 se Facebook dostal ze 60. na 7. pozici mezi nejnavštěvovanějšími stránkami světa. Ve Spojených Státech je Facebook na prvním místě v internetovém sdílení fotografií, a počet nahraných fotografií se zvětšuje o více než 65 miliónů fotek týdně.

Společnost Facebook Inc. vydělává především na reklamě cílené přesně podle zájmů uživatelů. Taková reklama je dobrý obchod - už v roce 2006 byla hodnota společnosti odhadnuta na 100 miliónů amerických dolarů.

V roce 2005 mělo na Facebooku profil odhadem asi 85% všech studentů amerických vysokých škol. Přitom se asi dvě třetiny z nich přihlašovaly denně, pět šestin alespoň jednou týdně, a téměř 93% alespoň jednou za měsíc.

Svůj název dostal celý systém podle papírových letáků nazývaných "Facebook", které se na amerických univerzitách rozdávají studentům prvních ročníků studia. Tyto letáky usnadňují studentům vzájemné seznámení.


ReklamaOdkazy

© 2009 Facebook-com.cz.    Ochrana osobních údajů.
Facebook-com.cz není v žádném právním vztahu s Facebook.com